Krypto - en to pl translation catalogue (699 entries)

en: Real account
pl: Prawdziwe konto

en: Board
pl: Wykres

en: Please turn your device in landscape mode.
pl: Proszę skręcić

en: chart
pl: wykres

en: charts or more
pl: wykresy lub więcej

en: Search by name or symbol
pl: Wyszukaj według nazwy lub symbolu

en: real account
pl: prawdziwe konto

en: See all balances
pl: Zobacz wszystkie salda

en: List accounts
pl: Lista kont

en: History
pl: Historia

en: Credit
pl: Kredyt

en: Widthdraw
pl: Width

en: Order book
pl: Zamów książkę

en: Market
pl: Rynek

en: Portfolio
pl: Teczka

en: Leader board
pl: Tablica liderów

en: Watching
pl: Oglądanie

en: News
pl: Aktualności

en: Panel
pl: Płyta

en: Manager
pl: Menedżer

en: Converter
pl: Przetwornik

en: Social
pl: Społeczny

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Watchlist
pl: Lista obserwacyjna

en: Contact us
pl: Skontaktuj się z nami

en: January
pl: styczeń

en: February
pl: luty

en: March
pl: Marsz

en: April
pl: kwiecień

en: May
pl: Może

en: June
pl: czerwiec

en: July
pl: lipiec

en: August
pl: sierpień

en: September
pl: wrzesień

en: October
pl: październik

en: November
pl: listopad

en: December
pl: grudzień

en: Mon.
pl: Pon.

en: Tue.
pl: Wt.

en: Wed.
pl: Poślubić.

en: Thu.
pl: Czw.

en: Fri.
pl: Pt.

en: Sun.
pl: Słońce.

en: Statistics
pl: Statystyka

en: Bank transferts
pl: Przelew bankowy

en: Payments
pl: Płatności

en: Subscriptions
pl: Subskrypcje

en: Identity
pl: Tożsamość

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Orders
pl: Święcenia

en: Withdraw
pl: Wycofać

en: Currency
pl: Waluta

en: Total trade
pl: Łączny obrót

en: Total deposit
pl: Razem depozyt

en: Total withdraw
pl: Całkowite wycofanie

en: Fees
pl: Opłaty

en: Name
pl: Nazwa

en: Email
pl: E-mail

en: Subscription
pl: Subskrypcja

en: Signin method
pl: Metoda Signin

en: Last login
pl: Ostatnie logowanie

en: Notifications enabled
pl: Powiadomienia włączone

en: Trial version
pl: Wersja próbna

en: day
pl: dzień

en: Edit
pl: Edytować

en: Inactive
pl: Nieaktywny

en: Enabled
pl: Włączone

en: User
pl: Użytkownik

en: Order date
pl: Data zamówienia

en: Exchange
pl: Wymieniać się

en: Pair
pl: Para

en: Type
pl: Rodzaj

en: Amount
pl: Ilość

en: Received
pl: Odebrane

en: Total deducted
pl: Całkowite odjęcie

en: Total received
pl: Łącznie otrzymane

en: Buy
pl: Kupować

en: Sell
pl: Sprzedać

en: Coin list
pl: Lista monet

en: Market list
pl: Lista rynku

en: Heatmap
pl: Mapa ciepła

en: Price
pl: Cena £

en: Market Cap
pl: Cap rynkowy

en: 24h High/Low
pl: 24h Wysoki / Niski

en: Dashboard
pl: Deska rozdzielcza

en: General settings
pl: Ustawienia główne

en: Coins
pl: Monety

en: Currencies
pl: Waluty

en: Mail settings
pl: Ustawienia poczty

en: Payment
pl: Zapłata

en: News - Social
pl: Aktualności - Społeczności

en: Intro
pl: Wprowadzenie

en: Trading
pl: Handlowy

en: Additional pages
pl: Dodatkowe Strony

en: Today's visits
pl: Dzisiejsze wizyty

en: 7 days visits
pl: 7 dni wizyt

en: Number of users
pl: Liczba użytkowników

en: Number of coins
pl: Liczba monet

en: Last users
pl: Ostatni użytkownicy

en: This website uses cookies
pl: Ta strona korzysta z plików cookie

en: Our website uses cookies to examine site traffic and user activity while on our site, for enhanced and effective user experience, marketing, and to provide social media functionality.
pl: Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie w celu zbadania ruchu na stronie i aktywności użytkowników podczas korzystania z naszej witryny, w celu zwiększenia i efektywnego doświadczenia użytkownika, marketingu oraz zapewnienia funkcjonalności mediów społecznościowych.

en: Accept
pl: Zaakceptować

en: Your e-mail address
pl: Twój adres email

en: Your password
pl: Twoje hasło

en: Forgot password ?
pl: Zapomniałeś hasła ?

en: Login
pl: Zaloguj Się

en: or
pl: lub

en: Create a new account
pl: Stwórz nowe konto

en: practice account
pl: konto praktyki

en: Last
pl: Ostatni, ubiegły, zeszły

en: Profile
pl: Profil

en: Notification
pl: Powiadomienie

en: Security
pl: Bezpieczeństwo

en: Logout
pl: Wyloguj

en: Your name
pl: Twoje imię

en: Language
pl: Język

en: Type chart
pl: Tablica typów

en: Change your password
pl: Zmień swoje hasło

en: Repeat your password
pl: Powtórz hasło

en: Back
pl: Plecy

en: Validate
pl: Uprawomocnić

en: Title
pl: Tytuł

en: Your website title
pl: Tytuł Twojej strony

en: App description
pl: Opis aplikacji

en: Referal link
pl: Link referencyjny

en: Your referal link (ex : Changelly)
pl: Twój link odsyłacza (np. Changelly)

en: Maintenance mode
pl: Tryb konserwacji

en: Number format
pl: Format liczbowy

en: Switch charts to tradingview charts
pl: Przełączaj wykresy na wykresy tradingowe

en: Enable autolanguage
pl: Włącz autolanguage

en: Enable POEditor Language
pl: Włącz język POEditor

en: POEditor API Key
pl: Klucz API POEditor

en: Your POEditor API Key
pl: Twój klucz API POEditor

en: POEditor Project Selector
pl: Selektor projektu POEditor

en: Allow signup
pl: Zezwalaj na rejestrację

en: User need verify account
pl: Użytkownik musi zweryfikować konto

en: Need captcha signup
pl: Potrzebujesz rejestracji captcha

en: Your Google Recaptcha Site Key
pl: Twój klucz witryny Google Recaptcha

en: Your Google Recaptcha Secret Key
pl: Twój poufny klucz Google Recaptcha

en: Sigin with google
pl: Sigin z google

en: Google App ID
pl: Identyfikator aplikacji Google

en: Your Google App ID
pl: Twój identyfikator aplikacji Google

en: Google App Secret
pl: Sekret Google App

en: Your Google App Secret
pl: Twój sekret aplikacji Google

en: Sigin with Facebook
pl: Sigin z Facebookiem

en: Facebook App ID
pl: Identyfikator aplikacji Facebook

en: Your Facebook App ID
pl: Twój identyfikator aplikacji na Facebooku

en: Facebook App Secret
pl: Tajemnica aplikacji na Facebooku

en: Your Facebook App Secret
pl: Twój sekret aplikacji na Facebooku

en: Enable Google Ad
pl: Włącz reklamę Google

en: Google Ad Client
pl: Klient reklam Google

en: Your Google Ad Client
pl: Twój klient reklam Google

en: Your Google Ad slot
pl: Twój boks reklamowy Google

en: Enable Cookie popup
pl: Włącz wyskakujące menu Cookie

en: Cookie Popup title
pl: Wyskakujący tytuł pliku cookie

en: Your Cookie popup title
pl: Twój wyskakujący tytuł Cookie

en: Cookie Popup text
pl: Tekst wyskakujący z pliku cookie

en: Your Cookie popup text
pl: Tekst wyskakujący z pliku cookie

en: Blacklisted countries
pl: Kraje na czarnej liście

en: Save
pl: Zapisać

en: Allow user to switch chart type
pl: Zezwalaj użytkownikowi na przełączanie typu wykresu

en: Done !
pl: Gotowe !

en: quantity
pl: Ilość

en: Enable native trading
pl: Włącz handel natywny

en: Balance configuration
pl: Konfiguracja wagi

en: Show balance estimation
pl: Pokaż oszacowanie salda

en: User user currency select
pl: Wybierz walutę użytkownika

en: Show balance estimation in
pl: Pokaż szacowanie salda w

en: Referal system configuration
pl: Konfiguracja systemu powołań

en: Enable referal (native trading need to be enabled)
pl: Włącz odsyłanie (musisz włączyć transakcje rodzime)

en: Referal comission (in $, fixed amount)
pl: Prowizja za odesłanie (w $, stała kwota)

en: Referal comission (in $, fixed amount) ex : When a referal signup & deposit real cash, the refer win 5 $ (value = 5)
pl: Prowizja za odesłanie (w $, stała kwota) np .: Kiedy rejestracja odsyłania i wpłata prawdziwej gotówki, wyślij wygraną 5 $ (wartość = 5)

en: Deposit configuration
pl: Konfiguracja wpłat

en: Deposit fees (in %)
pl: Opłaty depozytowe (w%)

en: Deposit minimum (in $)
pl: Minimalny depozyt (w $)

en: Deposit maximum (in $)
pl: Wpłać maksimum (w $)

en: Deposit currencies allowed
pl: Dopuszczalne waluty depozytów

en: Deposit wallet receive (if wallet real currency not available)
pl: Odbierz portfel depozytowy (jeśli nie masz dostępu do prawdziwej waluty portfela)

en: Withdraw configuration
pl: Wycofaj konfigurację

en: Withdraw minimum (in $)
pl: Wypłać minimum (w $)

en: Withdraw processing time (in days)
pl: Wycofaj czas przetwarzania (w dniach)

en: Withdraw processing time (in days) = ex : 3
pl: Wycofaj czas przetwarzania (w dniach) = np .: 3

en: Trading configuration
pl: Konfiguracja handlu

en: Trading fees (in %)
pl: Opłaty transakcyjne (w%)

en: Order reference pattern
pl: Zamów wzór odniesienia

en: Real account configuration
pl: Konfiguracja konta rzeczywistego

en: Enable real account
pl: Włącz prawdziwe konto

en: Practice account configuration
pl: Ćwicz konfigurację konta

en: Maximum free deposit (in $)
pl: Maksymalny bezpłatny depozyt (w $)

en: Maximum free deposit (in $) ex : 10000
pl: Maksymalny bezpłatny depozyt (w $) ex: 10000

en: Free deposit wallet receive
pl: Odbierz bezpłatny portfel depozytowy

en: Submited date
pl: Data przesłania

en: Document name
pl: Nazwa dokumentu

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Not processed
pl: Nieprzetworzony

en: Processed
pl: Obrobiony

en: Payment success
pl: Transakcja zakończona sukcesem

en: Payment reference pattern
pl: Wzorzec płatności

en: Enable SMTP
pl: Włącz SMTP

en: SMTP Server
pl: Serwer SMTP

en: Your SMTP host server
pl: Twój serwer hosta SMTP

en: SMTP Port
pl: Port SMTP

en: Your SMTP port
pl: Twój port SMTP

en: SMTP Security
pl: Zabezpieczenia SMTP

en: SMTP User
pl: Użytkownik SMTP

en: Your SMTP user
pl: Twój użytkownik SMTP

en: SMTP Password
pl: Hasło SMTP

en: Your SMTP password
pl: Twoje hasło SMTP

en: Email sender name
pl: Nazwa nadawcy e-maila

en: Support mail
pl: Obsługa poczty

en: Support Phone
pl: Obsługa telefonu

en: Support phone
pl: Telefon obsługowy

en: Support Address
pl: Adres wsparcia

en: DPO mail
pl: Poczta DPO

en: DPO Phone
pl: Telefon DPO

en: DPO phone
pl: Telefon DPO

en: Send welcome mail
pl: Wyślij wiadomość powitalną

en: Welcome mail subject
pl: Powitalny temat wiadomości

en: Calendar credentials
pl: Dane logowania do kalendarza

en: Enable calendar
pl: Włącz kalendarz

en: Calendar Client ID
pl: Identyfikator klienta kalendarza

en: Your Calendar Client ID
pl: Twój identyfikator klienta kalendarza

en: Calendar Client Secret
pl: Tajemnica klienta kalendarza

en: Only show events in relation to enabled coins
pl: Wyświetlaj tylko wydarzenia związane z aktywowanymi monetami

en: News feed
pl: Kanał wiadomości

en: Add news feed
pl: Dodaj kanał wiadomości

en: Your RSS Feed link
pl: Twój kanał RSS

en: Add
pl: Dodaj

en: Name feed
pl: Pseudonim

en: Twitter accounts
pl: Konta na Twitterze

en: Add twitter account
pl: Dodaj konto na Twitterze

en: Twitter name
pl: Nazwa Twittera

en: without
pl: bez

en: Social name
pl: Nazwa społeczności

en: Created date
pl: Stworz Date

en: Amount paid
pl: Opłata zapłacona

en: Wallet received
pl: Otrzymano portfel

en: Amount received
pl: Ilość otrzymana

en: Payment gateway
pl: Bramki płatności

en: Proof
pl: Dowód

en: Modify balance
pl: Zmień równowagę

en: Select balance
pl: Wybierz saldo

en: Modification type
pl: Typ modyfikacji

en: Modification value
pl: Wartość modyfikacji

en: Add modification
pl: Dodaj modyfikację

en: Card
pl: Karta

en: Balances
pl: Salda

en: Remove
pl: Usunąć

en: Last location
pl: Ostatnia lokalizacja

en: Currency use
pl: Wykorzystanie waluty

en: Signup with
pl: Zarejestruj się za pomocą

en: Identity verification
pl: Weryfikacja tożsamości

en: 2 Step Authentification
pl: Uwierzytelnianie dwuetapowe

en: User status
pl: Status użytkownika

en: Login history
pl: Historia logowania

en: More details
pl: Więcej szczegółów

en: Deposit history
pl: Historia depozytów

en: Total
pl: Całkowity

en: Value in BTC
pl: Wartość w BTC

en: Value in USD
pl: Wartość w USD

en: Withdraw method
pl: Metoda wypłaty

en: Date
pl: Data

en: Ask a widthdraw
pl: Zapytaj o szerokość

en: WITHDRAW
pl: WYCOFAĆ

en: Choose receiver account
pl: Wybierz konto odbiorcy

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Next
pl: Kolejny

en: Notification's configuration complete.
pl: Konfiguracja powiadomienia została zakończona.

en: Your PushBullet Access Token
pl: Twój token dostępu PushBullet

en: Remove token
pl: Usuń token

en: You are premium !
pl: Jesteś premium!

en: left
pl: lewo

en: Main settings
pl: Ustawienia główne

en: Period
pl: Kropka

en: Colour
pl: Kolor

en: Thickness
pl: Grubość

en: Reset
pl: Nastawić

en: Apply
pl: Zastosować

en: Entrer your Google Authenticator Code
pl: Wprowadź swój kod Google Authenticator

en: Enter your Google Authenticator Code
pl: Wprowadź swój kod Google Authenticator

en: Balances valued less than 0.001 BTC
pl: Salda o wartości mniejszej niż 0,001 BTC

en: Hide small balance
pl: Ukryj mały balans

en: Estimate value
pl: Oszacuj wartość

en: Value in
pl: Wartość w

en: Deposit
pl: Kaucja

en: Google Authentification is enable !
pl: Uwierzytelnianie Google jest włączone!

en: Set as done
pl: Ustaw jako gotowe

en: Close
pl: Blisko

en: Google Authenticator code is invalid
pl: Kod Google Authenticator jest nieprawidłowy

en: You will receive a widthdraw confirmation by email
pl: Otrzymasz email z potwierdzeniem widthdraw

en: Ref, User ID, Type, Currency
pl: Ref, identyfikator użytkownika, typ, waluta

en: Widthdraw filter
pl: Rozwiń filtr

en: Default
pl: Domyślna

en: Not confirmed
pl: Nie potwierdzone

en: Done
pl: Gotowe

en: Payment filter
pl: Filtr płatności

en: Need to be approved
pl: Muszę być zatwierdzony

en: Paid
pl: Płatny

en: Not paid
pl: Niezapłacone

en: All payments
pl: Wszystkie płatności

en: Ask a proof
pl: Poproś o dowód

en: Proof received
pl: Dowód otrzymano

en: In pending
pl: W oczekiwaniu

en: All widthdraw
pl: Wszystkie widthdraw

en: Withdraw reference pattern
pl: Wycofaj wzór referencyjny

en: Withdraw filter
pl: Wycofaj filtr

en: Withdraw infos
pl: Wycofaj informacje

en: year
pl: rok

en: month
pl: miesiąc

en: week
pl: tydzień

en: hour
pl: godzina

en: minute
pl: minuta

en: second
pl: druga

en: ago
pl: temu

en: Bank transfert
pl: Przelew bankowy

en: Deposit amount
pl: Kwota depozytu

en: Fill up
pl: Wypełnić

en: It's free
pl: Jest wolne

en: You will receive
pl: Otrzymacie

en: Add real funds
pl: Dodaj prawdziwe fundusze

en: Minimal deposit
pl: Minimalny depozyt

en: Enable credit card
pl: Włącz kartę kredytową

en: Stipe private key
pl: Wytrzymaj klucz prywatny

en: Your Stripe API Key
pl: Twój klucz API Stripe

en: Enable Paypal
pl: Włącz Paypal

en: Enable Paypal Live mode
pl: Włącz tryb Live Paypal

en: Paypal client ID
pl: Identyfikator klienta Paypal

en: Your paypal client ID
pl: Twój identyfikator klienta PayPal

en: Paypal Client Secret
pl: Sekret klienta Paypal

en: Your paypal client Secret
pl: Twój klient Paypal Secret

en: Enable Blockonomics
pl: Włącz blokowanie

en: Blockonomics Secret key
pl: Blokowanie Tajny klucz

en: Your blockonomics secret key
pl: Twój tajny klucz blokowy

en: Enable Fortumo
pl: Włącz Fortumo

en: Fortumo Secret key
pl: Klucz Fortumo Secret

en: Your fortumo secret key
pl: Twój tajny klucz fortumo

en: Fortumo Service key
pl: Klucz usługi Fortumo

en: Your fortumo service key
pl: Twój klucz serwisowy fortumo

en: Enable Coingate
pl: Włącz Coingateate

en: Enable CoinGate live mode
pl: Włącz tryb Live na żywo

en: CoinGate Auth Token
pl: CoinGate token uwierzytelniający

en: Your CoinGate Auth Token
pl: Twój token uwierzytelniający CoinGate

en: CoinGate Receive Currency
pl: CoinGate Odbieranie waluty

en: Enable Coinpayments
pl: Włącz Coinpayments

en: Coinpayments Public Key
pl: Klucz publiczny Coinpayments

en: Your Coinpayments Public Key
pl: Twój klucz publiczny Coinpayments

en: Coinpayments Private Key
pl: Klucz prywatny Coinpayments

en: Your Coinpayments Private Key
pl: Twój klucz prywatny Coinpayments

en: Your Coinpayments Marchand ID
pl: Twój identyfikator Coinpayments Marchand

en: Your Coinpayments IPN Secret
pl: Twój sekret IPN Coinpayments

en: Enable Rave Flutterwave payment
pl: Włącz płatność Rave Flutterwave

en: Sandbox mode Rave Flutterwave
pl: Tryb piaskownicy Rave Flutterwave

en: Your Rave Flutterwave Public Key
pl: Twój klucz publiczny Rave Flutterwave

en: Your Rave Flutterwave Secret Key
pl: Twój sekretny klucz Rave Flutterwave

en: Rave Flutterwave Payment Title
pl: Rave Flutterwave Tytuł płatności

en: Your Rave Flutterwave Payment title
pl: Twój tytuł płatności Rave Flutterwave

en: Rave Flutterwave Payment Prefix
pl: Prefiks płatności Rave Flutterwave

en: Your Rave Flutterwave Payment prefix (ex : KRYP)
pl: Twój prefiks płatności Rave Flutterwave (np. KRYP)

en: Enable Coinbase Commerce payment
pl: Włącz płatność Coinbase Commerce

en: Coinbase commerce API Key
pl: Klucz API Coinbase Commerce

en: Your Coinbase commerce API Key
pl: Twój klucz API Coinbase Commerce

en: Coinbase commerce Payment Title
pl: Coinbase commerce Tytuł płatności

en: Your Coinbase commerce Payment title
pl: Twój tytuł płatności w Coinbase

en: Enable Mollie
pl: Włącz Mollie

en: Mollie Key
pl: Klucz Mollie

en: Your Mollie Key
pl: Twój klucz Mollie

en: Enable Payeer
pl: Włącz Payeer

en: Payeer Shop ID
pl: Identyfikator sklepu Payeer

en: Your Payeer Shop ID
pl: Twój identyfikator sklepu Payeer

en: Payeer API Key
pl: Klucz API Payeer

en: Your Payeer API Key
pl: Twój klucz API Payeer

en: Enable Bank transfert
pl: Włącz przelew bankowy

en: Bank transfert maximum at the same time
pl: Maksymalny transfer bankowy w tym samym czasie

en: Bank transfert proof enabled
pl: Uaktywniono potwierdzenie przelewu bankowego

en: Bank transfert maximum proof
pl: Bank maksymalny dowód przelewu

en: Your Gemini Key
pl: Twój klucz Gemini

en: Your Gemini Secret
pl: Twój Gemini Secret

en: Select your platform
pl: Wybierz swoją platformę

en: Live
pl: Relacja na żywo

en: Cron time
pl: Czas Crona

en: Last update
pl: Ostatnia aktualizacja

en: Sync delay
pl: Opóźnienie synchronizacji

en: Add additional page
pl: Dodaj dodatkową stronę

en: Page name
pl: Nazwa strony

en: Page URL
pl: Strona URL

en: Page icon (ex : lnr-home)
pl: Ikona strony (np. Lnr-home)

en: Or page icon svg
pl: Lub ikona strony svg

en: Icon
pl: Ikona

en: SVG Picture
pl: SVG Zdjęcie

en: Enable
pl: Włączyć

en: Disable
pl: Wyłączyć

en: Create new bank transfert
pl: Utwórz nowy przelew bankowy

en: Pending
pl: W oczekiwaniu

en: Details
pl: Detale

en: Verified
pl: Zweryfikowany

en: Canceled
pl: Anulowany

en: Declined
pl: Odrzucono

en: Your Hitbtc Key
pl: Twój klucz Hitbtc

en: Your Hitbtc Secret
pl: Twój sekret Hitbtc

en: Your Bitbank Key
pl: Twój klucz Bitbanku

en: Your Bitbank Secret
pl: Twój sekret Bitbana

en: User level
pl: Poziom użytkownika

en: Expire in
pl: Wygasa w

en: Back to login
pl: Powrót do logowania

en: Let's go !
pl: Chodźmy !

en: Welcome
pl: Witamy

en: Let's configure together your Dashboard.
pl: Skonfigurujmy razem Twój pulpit nawigacyjny.

en: Select your language
pl: Wybierz swój język

en: Select your currency
pl: Wybierz walutę

en: Select your favorites crypto
pl: Wybierz ulubione krypto

en: left need to be selected
pl: Pozostało trzeba wybrać

en: Configuration complete !
pl: Konfiguracja zakończona!

en: will now refresh
pl: będzie teraz odświeżać

en: Enable Perfect Money payment
pl: Włącz płatność Perfect Money

en: Perfect Money Payee Account
pl: Konto odbiorcy Perfect Money

en: Your Perfect Money Payee Account
pl: Twoje konto Perfect Money Payee

en: Mobile, browser, windows notifications
pl: Mobilne, przeglądarka, powiadomienia systemu Windows

en: Create price alert
pl: Utwórz alert cenowy

en: I need help !
pl: Potrzebuję pomocy !

en: Download PushBullet app on your phone (available for Android & iOS)
pl: Pobierz aplikację PushBullet na swój telefon (dostępny na Androida i iOS)

en: Create an account on it
pl: Utwórz konto na tym koncie

en: Connect with your new account here
pl: Połącz się ze swoim nowym kontem tutaj

en: Go on <b>Settings</b> > <b>Account</b> and create an <b>Access token</b>
pl: Wejdź na <b> Ustawienia </ b>> <b> Konto </ b> i utwórz <b> token dostępu </ b>

en: Copy the key and paste it on the fill and click on save.
pl: Skopiuj klucz i wklej go na wypełnienie, a następnie kliknij przycisk Zapisz.

en: An notification will be sent to check if connexion is successful.
pl: Powiadomienie zostanie wysłane w celu sprawdzenia, czy połączenie zakończyło się powodzeniem.

en: Premium wait you !
pl: Premium czekać na ciebie!

en: More than 2000 crypto currencies
pl: Ponad 2000 kryptowalut

en: Be alerted when an indicator grows or falls
pl: Bądź ostrzeżony, gdy wskaźnik wzrośnie lub spadnie

en: Responsive on mobile and tablet
pl: Reaguje na telefony komórkowe i tablety

en: News and social posts at the same place
pl: Wiadomości i wpisy społecznościowe w tym samym miejscu

en: Support
pl: Wsparcie

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: Contact DPO
pl: Skontaktuj się z DPO

en: Your Binance Key
pl: Twój klucz Binance

en: Your Binance Secret
pl: Twój sekret binance

en: Cardholder name
pl: Imię właściciela karty

en: Card number
pl: Numer karty

en: Expiration
pl: Wygaśnięcie

en: cryptocurrencies
pl: kryptowaluty

en: No order to show
pl: Brak zamówienia do pokazania

en: Premium
pl: Premia

en: Verify your identiy
pl: Zweryfikuj swoją tożsamość

en: Estimate balance
pl: Oszacuj saldo

en: 30min
pl: 30 minut

en: Candlestick
pl: Świecznik

en: Line
pl: Linia

en: Indicators
pl: Wskaźniki

en: Export
pl: Eksport

en: Alert
pl: Alarm

en: Drawing
pl: Rysunek

en: Trend Line
pl: Linia trendu

en: Text
pl: Tekst

en: Create a new alert
pl: Utwórz nowy alert

en: % Fees
pl: % Opłaty

en: Cryptocurrency withdraw agreement
pl: Umowa wycofania kryptowaluty

en: Decline
pl: Upadek

en: Agree
pl: Zgodzić się

en: Cryptocurrency deposit agreement
pl: Umowa depozytu kryptowalutowego

en: Enable news popup
pl: Włącz popup wiadomości

en: News popup title
pl: Tytuł wyskakującego wiadomości

en: Your news popup title
pl: Twój wyskakujący tytuł wiadomości

en: News popup video (put blank for not show video)
pl: Wiadomości wideo w wyskakującym okienku (puste dla nie pokazywania wideo)

en: News popup description
pl: Opis wiadomości

en: Advert users
pl: Reklamuj użytkowników

en: Enable intro
pl: Włącz wprowadzenie

en: Withdraw fees (in %)
pl: Pobranie opłat (w%)

en: Bank transfert alert when withdraw currency is not crypto-currency
pl: Alert o transferze bankowym, gdy waluta wycofania nie jest kryptowalutą

en: Cryptocurrencies allowed for bank transfert withdraw
pl: Kryptowaluty pozwalają na wypłatę przelewem bankowym

en: Estimate balance in
pl: Oszacuj saldo w

en: Edit profile
pl: Edytuj profil

en: Bank transfert deposit agreement
pl: Umowa o przelew bankowy

en: Blockonomics payment Fees (in %)
pl: Opłaty za transakcje blokowe (w%)

en: Your blockonomics payment fees (in %)
pl: Twoje opłaty za płatności blokowe (w%)

en: Fortumo payment Fees (in %)
pl: Opłaty za płatności Fortumo (w%)

en: Your fortumo payment fees (in %)
pl: Twoje opłaty za płatności fortumo (w%)

en: CoinGate payment Fees (in %)
pl: Opłaty za płatności gotówką (w%)

en: Your coingate payment fees (in %)
pl: Twoje opłaty za kolekturę (w%)

en: Coinpayments payment Fees (in %)
pl: Opłaty za wypłaty w systemie Coinpłatności (w%)

en: Your coinpayment payment fees (in %)
pl: Twoje opłaty związane z płatnością za płatności w obiegu (w%)

en: Rave Flutterwave payment Fees (in %)
pl: Rave Flutterwave opłaty płatne (w%)

en: Your rave flutterwave payment fees (in %)
pl: Twoje opłaty za rave flutterwave (w%)

en: Coinbase commerce payment Fees (in %)
pl: Opłaty za handel w koszyku Coinbase (w%)

en: Your coinbase commerce payment fees (in %)
pl: Twoje opłaty za płatności w bazie monet (w%)

en: Mollie payment Fees (in %)
pl: Opłaty za płatności Mollie (w%)

en: Your mollie payment fees (in %)
pl: Twoje opłaty za płatności za mollie (w%)

en: Payeer payment Fees (in %)
pl: Opłaty za płatności Payeer (w%)

en: Your payeer payment fees (in %)
pl: Twoje opłaty związane z płatnościami płatnika (w%)

en: Bank transfert payment Fees (in %)
pl: Opłaty za przelew bankowy Opłaty (w%)

en: Your bank transfert payment fees (in %)
pl: Twoje przelewy bankowe (w%)

en: Add new
pl: Dodaj nowe

en: Bank accounts
pl: konta bankowe

en: Add new bank account
pl: Dodaj nowe konto bankowe

en: Bank account name
pl: Nazwa konta bankowego

en: Your bank account name
pl: Twoja nazwa konta bankowego

en: Bank account currency
pl: Waluta konta bankowego

en: Bank account IBAN
pl: Rachunek bankowy IBAN

en: Bank account BIC
pl: Rachunek bankowy BIC

en: Your bank account BIC
pl: Twoje konto bankowe BIC

en: Bank account address
pl: Adres konta bankowego

en: Your bank account address
pl: Twój adres konta bankowego

en: Bank account owner name
pl: Nazwa właściciela konta bankowego

en: Your bank account owner name
pl: Twoja nazwa właściciela konta bankowego

en: * This is optional
pl: * Jest to opcjonalne

en: Your bank account currency
pl: Twoja waluta konta bankowego

en: Your bank account IBAN
pl: Twój numer IBAN konta bankowego

en: Delete
pl: Kasować

en: You can choose beetween 'Page icon' and 'Page icon svg' (Page icon is priority) - List icons available here
pl: Możesz wybrać pomiędzy "ikoną strony" i "ikoną strony svg" (ikona strony ma priorytet) - ikony list dostępne tutaj

en: You will receive a email confirmation
pl: Otrzymasz potwierdzenie e-mailem

en: Please follow this step for complete your withdrawal request.
pl: Wykonaj ten krok, aby ukończyć swoje żądanie wypłaty.

en: You need to have at least
pl: Musisz mieć co najmniej

en: You don't have any filled balance available
pl: Nie masz dostępnego salda

en: Total in
pl: Razem w␣

en: You need to setup a widthdraw method
pl: Musisz skonfigurować metodę widthdraw

en: Bank account BIC/SWIFT
pl: Rachunek bankowy BIC / SWIFT

en: Your bank account BIC/SWIFT
pl: Twoje konto bankowe BIC / SWIFT

en: Day range
pl: Zakres dnia

en: Open day
pl: Dzień Otwarty

en: Volume 24H
pl: Bezpośrednia głośność

en: Direct Volume
pl: Bezpośrednia głośność

en: Load more data
pl: Załaduj więcej danych

en: Qty
pl: Ilość

en: Gain
pl: Zdobyć

en: Price buy
pl: Cena zakupu

en: Disable chat
pl: Wyłącz czat

en: Total gain
pl: Całkowity zysk

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Unit price
pl: Cena jednostkowa

en: Investment
pl: Inwestycja

en: Quantity
pl: Ilość

en: Commission
pl: Komisja

en: Confirm buying
pl: Potwierdź zakup

en: New user
pl: Nowy użytkownik

en: Order passed
pl: Zamówienie zostało przekazane

en: New subscription
pl: Nowa subskrypcja

en: Show withdraw receiver infos.
pl: Pokaż informacje o odbiorze odbiorcy.

en: Process
pl: Proces

en: Hide details
pl: Ukryj szczegóły

en: Enable subscriptions
pl: Włącz subskrypcje

en: Enable free trial
pl: Włącz bezpłatną wersję próbną

en: Free trial duration (in day)
pl: Bezpłatny okres próbny (w ciągu dnia)

en: Free trial duration
pl: Bezpłatny okres próbny

en: Premium features
pl: Funkcje premium

en: Free users features
pl: Darmowe funkcje użytkowników

en: Add a new plan
pl: Dodaj nowy plan

en: Name plan
pl: Plan imienny

en: Price total
pl: Cena ogółem

en: Duration in days
pl: Czas trwania w dniach

en: Duration
pl: Trwanie

en: Add this plan
pl: Dodaj ten plan

en: Plans available
pl: Dostępne plany

en: Price plan
pl: Plan cenowy

en: Duration in month
pl: Czas w miesiącu

en: Price per month
pl: Cena za miesiąc

en: Account
pl: Konto

en: Exchanges
pl: Wymiany

en: Total Free
pl: Całkowity bezpłatny

en: Total Used
pl: Całkowicie wykorzystany

en: Order Ref.
pl: Zamów Nr ref.

en: Ordered price
pl: Zamówiona cena

en: Current price
pl: Aktualna cena

en: Evolution
pl: Ewolucja

en: Enable identity system
pl: Włącz system tożsamości

en: Block trading without identity verification
pl: Zablokuj transakcje bez weryfikacji tożsamości

en: Block deposit without identity verification
pl: Zablokuj depozyt bez weryfikacji tożsamości

en: Block withdraw without identity verification
pl: Zablokuj wypłatę bez weryfikacji tożsamości

en: Approve
pl: Zatwierdzać

en: Identity ID
pl: Identyfikator tożsamości

en: Identity step name
pl: Nazwa kroku tożsamości

en: Identity step description
pl: Opis kroku tożsamości

en: Identity order
pl: Zamówienie tożsamości

en: Down order
pl: Kolejność w dół

en: Up order
pl: Kolejność w górę

en: Add new identity step
pl: Dodaj nowy krok tożsamości

en: Your step name
pl: Twoje imię i nazwisko

en: Your step description
pl: Twój opis kroku

en: Identity step type
pl: Typ kroku tożsamości

en: Upload new document
pl: Załaduj nowy dokument

en: Choose in document type list
pl: Wybierz na liście typów dokumentów

en: Enable identity upload with webcam
pl: Włącz wysyłanie tożsamości za pomocą kamery internetowej

en: Webcam document ratio
pl: Wskaźnik proporcji kamery internetowej

en: Ration (Width / Height)
pl: Racja (szerokość / wysokość)

en: Ratio (Width / Height)
pl: Współczynnik (szerokość / wysokość)

en: Document identity list
pl: Lista tożsamości dokumentów

en: Add new identity document
pl: Dodaj nowy dokument tożsamości

en: Your document name
pl: Twoja nazwa dokumentu

en: My Holding
pl: Moje gospodarstwo

en: Holding
pl: Trzymać

en: Market Value
pl: Wartość rynkowa

en: Profit / Loss
pl: Zysk / strata

en: Wallet
pl: Portfel

en: Validate bank transfert
pl: Zatwierdź przelew bankowy

en: Transfert received date
pl: Transfert otrzymał datę

en: Bank account received
pl: Otrzymano konto bankowe

en: Bank transfert reference
pl: Odesłanie do banku Transfert

en: Amount received in bank account
pl: Kwota otrzymana na rachunku bankowym

en: Amount transfered to the user account
pl: Kwota przekazana na konto użytkownika

en: User will receive
pl: Użytkownik otrzyma

en: Dark
pl: Ciemny

en: White
pl: Biały

en: Enable Donation
pl: Włącz darowiznę

en: Donation text
pl: Tekst dotacji

en: Your donation text
pl: Twój tekst darowizny

en: Donation address list
pl: Lista adresów darowizn

en: Put 1 address per line
pl: Wpisz 1 adres na linię

en: Line format : BTC:ADDRESS
pl: Format linii: BTC: ADRES

en: PUT A SMILE ON OUR FACES AND SUPPORT US BY DONATING :)
pl: UMIEŚMY UŚMIECH NA NASZE TWARZE I WSPIERAJ NAS PRZEZ DONATING :)

en: Transactions history
pl: Historia transakcji

en: Description
pl: Opis

en: Reference ...
pl: Odniesienie ...

en: Reference
pl: Odniesienie

en: deposit
pl: kaucja

en: Dépot
pl: Magazyn

en: Unknown
pl: Nieznany

en: BUY order done
pl: Zrób zamówienie BUY

en: SELL order done
pl: ZREALIZOWANO zamówienie

en: SELL ORDER DONE
pl: SPRZEDAJ ZAMÓWIENIE

en: BUY ORDER DONE
pl: KUP ZAMÓW ZAMÓWIENIE

en: Add a new item
pl: Dodaj nowy element

en: Your GDAX Key
pl: Twój klucz GDAX

en: Your GDAX Pass
pl: Twoja przepustka GDAX

en: Your GDAX Secret
pl: Twój sekret GDAX

en: Your Bitmex ID
pl: Twój identyfikator Bitmex

en: Your Bitmex Secret
pl: Twój Secret Bitmex

en: Your OKCoin Key
pl: Twój klucz OKCoin

en: Your OKCoin Secret
pl: Twój sekret OKCoin

en: Your Luno Key ID
pl: Twój klucz Luno

en: Your Luno Secret
pl: Twój sekret Luno

en: Your Coinex Key
pl: Twój klucz Coinex

en: Your Coinex Secret
pl: Twoja tajemnica Coinex

en: Your Btcmarket Key
pl: Twój klucz Btcmarket

en: Your Btcmarket Secret
pl: Twój sekret Btcmarket

en: Your Livecoin Key
pl: Twój klucz Livecoin

en: Your Livecoin Secret
pl: Twój sekret na żywo

en: Your Quoinex Token ID
pl: Twój identyfikator tokena Quoinex

en: Your Quoinex Secret
pl: Twój sekret Quoinex

en: Your Exmo Key
pl: Twój klucz Exmo

en: Your Exmo Secret
pl: Twoja tajemnica Exmo

en: Your YoBit Key
pl: Twój klucz YoBit

en: Your YoBit Secret
pl: Twój sekret YoBit

en: Your Kucoin Key
pl: Twój klucz Kucoin

en: Your Kucoin Private
pl: Twój Kucoin Prywatny

en: Your CEX Key
pl: Twój klucz CEX

en: Your CEX Secret
pl: Twój sekret CEX

en: Your CEX UID
pl: Twój CEX UID

en: My orders
pl: Moje zamówienia

en: Size
pl: Rozmiar

en: Limit price
pl: Cena graniczna

en: Place buy order
pl: Złóż zamówienie zakupu

en: Place sell order
pl: Złóż zamówienie sprzedaży

en: Method
pl: metoda

en: You need to be logged at Coinex
pl: Musisz być zalogowany w Coinex

en: Enable live trading
pl: Włącz handel na żywo

en: Login with Coinex
pl: Zaloguj się z Coinex

en: Week profit
pl: Zysk tygodniowy

en: Leaderboard
pl: Tablica rekordów

en: Enable leaderboard (native trading need to be enabled)
pl: Włącz tabelę wyników (musisz włączyć handel rodzimy)

en: Active
pl: Aktywny

en: Every
pl: Każdy

en: Starting pair when new user signup
pl: Uruchamianie pary podczas rejestracji nowego użytkownika

en: Only 1 pair is allowed
pl: Dozwolona jest tylko jedna para

en: Starting watching list pair when new user signup
pl: Rozpoczęcie oglądania pary list podczas rejestracji nowego użytkownika

en: 1 pair each for each line
pl: 1 para dla każdej linii

en: Format : MARKET:SYMBOL/CURRENCY
pl: Format: RYNKU: SYMBOL / CURRENCY

en: You need to be logged at Livecoin
pl: Musisz być zalogowany na Livecoin

en: Login with Livecoin
pl: Zaloguj się za pomocą Livecoin

en: Email not valid
pl: E-mail nie jest prawidłowy

en: You need to be logged at Yobit
pl: Musisz być zalogowany na Yobit

en: Login with Yobit
pl: Zaloguj się za pomocą Yobit

en: Based on all wallet
pl: Na podstawie całego portfela

en: Your Poloniex Key
pl: Twój klucz Poloniex

en: Your Poloniex Secret
pl: Twój sekret Poloniex

en: Your trial version have expired !
pl: Twoja wersja próbna wygasła!

en: Become
pl: Stają się

en: You will be charged
pl: zostaniesz obciążony

en: for
pl: dla

en: months
pl: miesięcy

en: Your Kraken Key
pl: Twój klucz Krakena

en: Your Kraken Private
pl: Twój Kraken Prywatny

en: will be ready for you !
pl: będzie gotowy dla ciebie!

en: You need to be logged at Binance
pl: Musisz być zalogowany w Binance

en: Login with Binance
pl: Zaloguj się za pomocą Binance

en: You need to be logged at Poloniex
pl: Musisz być zalogowany w Poloniex

en: Login with Poloniex
pl: Zaloguj się za pomocą Poloniex

en: You need to be logged at Exmo
pl: Musisz być zalogowany w Exmo

en: Login with Exmo
pl: Zaloguj się za pomocą Exmo

en: View the article
pl: Wyświetl artykuł

en: Your Bittrex Key
pl: Twój klucz Bittrex

en: Your Bittrex Secret
pl: Twój sekret Bittrex

en: You need to be logged at Kraken
pl: Musisz być zalogowany w Kraken

en: Login with Kraken
pl: Zaloguj się za pomocą Krakena

en: Markets
pl: Rynki

en: Hide market (native trading need to be enabled)
pl: Ukryj rynek (musisz włączyć handel rodzimy)

en: Hide orders book
pl: Ukryj książkę zamówień

en: Load orders book
pl: Załaduj książkę zamówień

en: Create an alert when ...
pl: Utwórz alert, gdy ...

en: Price is above
pl: Cena jest powyżej

en: Price is bellow
pl: Cena jest poniżej

en: Password not match
pl: Hasło nie pasuje
