Krypto - en to rom translation catalogue (687 entries)

en: Real account
rom: Cont real

en: Board
rom: Grafic

en: Please turn your device in landscape mode.
rom: Te rotești

en: chart
rom: diagramă

en: charts or more
rom: diagrame sau mai mult

en: Search by name or symbol
rom: Căutați după nume sau simbol

en: real account
rom: cont real

en: See all balances
rom: Vezi toate balanțele

en: List accounts
rom: Listează conturile

en: History
rom: Istorie

en: Order book
rom: Cartea de comandă

en: Market
rom: Piaţă

en: Portfolio
rom: Portofoliu

en: Leader board
rom: Consiliul de conducere

en: Watching
rom: Urmărind

en: News
rom: Știri

en: Panel
rom: Panou

en: Manager
rom: Administrator

en: Admin
rom: admin

en: Converter
rom: convertizor

en: Watchlist
rom: Urmărit

en: Contact us
rom: Contacteaza-ne

en: January
rom: ianuarie

en: February
rom: februarie

en: March
rom: Martie

en: April
rom: Aprilie

en: May
rom: Mai

en: June
rom: iunie

en: July
rom: iulie

en: September
rom: Septembrie

en: October
rom: octombrie

en: November
rom: noiembrie

en: December
rom: decembrie

en: Wed.
rom: Miercuri

en: Fri.
rom: Vineri

en: Sun.
rom: Soare.

en: Statistics
rom: Statistici

en: Bank transferts
rom: Transferuri bancare

en: Payments
rom: plăţile

en: Subscriptions
rom: Abonamente

en: Identity
rom: Identitate

en: Users
rom: Utilizatori

en: Orders
rom: Comenzi

en: Withdraw
rom: Retrage

en: Currency
rom: Valută

en: Total trade
rom: Comerțul total

en: Total deposit
rom: Depozit total

en: Total withdraw
rom: Totalul se retrage

en: Fees
rom: Taxe

en: Name
rom: Nume

en: Email
rom: E-mail

en: Subscription
rom: Abonament

en: Signin method
rom: Metoda de înscriere

en: Last login
rom: Ultima logare

en: Notifications enabled
rom: Notificările sunt activate

en: Trial version
rom: Versiune de proba

en: day
rom: zi

en: Edit
rom: Editați | ×

en: Inactive
rom: Inactiv

en: Enabled
rom: Activat

en: User
rom: Utilizator

en: Order date
rom: Data comandă

en: Exchange
rom: schimb valutar

en: Pair
rom: Pereche

en: Type
rom: Tip

en: Amount
rom: Cantitate

en: Received
rom: Primit

en: Total deducted
rom: Totalul a fost dedus

en: Total received
rom: Total primite

en: Buy
rom: A cumpara

en: Sell
rom: Vinde

en: Coin list
rom: Lista de monede

en: Market list
rom: Lista pieței

en: Heatmap
rom: Harta termografica

en: Price
rom: Preț

en: Market Cap
rom: Capul pieței

en: 24h High/Low
rom: 24h înălțime / joasă

en: Dashboard
rom: Bord

en: General settings
rom: Setari generale

en: Coins
rom: Monede

en: Currencies
rom: valute

en: Mail settings
rom: Setări pentru poștă electronică

en: Payment
rom: Plată

en: News - Social
rom: Stiri - Social

en: Intro
rom: introducere

en: Trading
rom: Comercial

en: Cron
rom: cron

en: Additional pages
rom: Pagini suplimentare

en: Today's visits
rom: Vizitele de astăzi

en: 7 days visits
rom: Vizite de 7 zile

en: Number of users
rom: număr de utilizatori

en: Number of coins
rom: Număr de monede

en: Last users
rom: Ultimii utilizatori

en: This website uses cookies
rom: Acest site folosește module cookie

en: Our website uses cookies to examine site traffic and user activity while on our site, for enhanced and effective user experience, marketing, and to provide social media functionality.
rom: Site-ul nostru utilizează cookie-uri pentru a examina traficul site-ului și activitatea utilizatorilor pe site-ul nostru, pentru o experiență îmbunătățită și eficientă a utilizatorilor, pentru marketing și pentru a oferi funcționalități media sociale.

en: Your e-mail address
rom: Adresa ta de email

en: Your password
rom: Parola dvs

en: Forgot password ?
rom: Aţi uitat parola ?

en: Login
rom: Logare

en: or
rom: sau

en: Create a new account
rom: Creați un cont nou

en: practice account
rom: practica cont

en: Symbol
rom: Simbol

en: Last
rom: Ultimul

en: Profile
rom: Profil

en: Notification
rom: Notificare

en: Security
rom: Securitate

en: Logout
rom: Deconectare

en: Your name
rom: Numele dumneavoastră

en: Language
rom: Limba

en: Type chart
rom: Introduceți diagrama

en: Change your password
rom: Schimbați-vă parola

en: Repeat your password
rom: Repetați parola

en: Back
rom: Înapoi

en: Validate
rom: Valida

en: Title
rom: Titlu

en: Your website title
rom: Titlul site-ului dvs. web

en: App description
rom: Descrierea aplicației

en: Referal link
rom: Linie de referință

en: Your referal link (ex : Changelly)
rom: Linkul dvs. de referință (de ex.: Changelly)

en: Maintenance mode
rom: Modul de întreținere

en: Number format
rom: Formatul numărului

en: Switch charts to tradingview charts
rom: Schimbați diagramele la graficele de tranzacționare

en: Enable autolanguage
rom: Activați autolimbajul

en: Enable POEditor Language
rom: Activați limba POEditor

en: POEditor API Key
rom: Cheia API pentru POEditor

en: Your POEditor API Key
rom: Cheia dvs. API POEditor

en: POEditor Project Selector
rom: Selectorul de proiecte POEditor

en: Allow signup
rom: Permiteți înscrierea

en: User need verify account
rom: Utilizatorul trebuie să verifice contul

en: Need captcha signup
rom: Aveți nevoie de înregistrarea captcha

en: Your Google Recaptcha Site Key
rom: Cheia dvs. de site Google Recaptcha

en: Your Google Recaptcha Secret Key
rom: Cheia secretă Google Recaptcha

en: Sigin with google
rom: Sigin cu Google

en: Google App ID
rom: ID-ul aplicației Google

en: Your Google App ID
rom: ID-ul dvs. de aplicație Google

en: Your Google App Secret
rom: Secretul aplicației Google

en: Sigin with Facebook
rom: Sigin cu Facebook

en: Facebook App ID
rom: Codul de identificare al aplicației Facebook

en: Your Facebook App ID
rom: ID-ul dvs. de aplicație Facebook

en: Your Facebook App Secret
rom: Secretul aplicației dvs. Facebook

en: Enable Google Ad
rom: Activați Google Ad

en: Your Google Ad Client
rom: Clientul dvs. publicitar Google

en: Google Ad Slot
rom: Slot de anunțuri Google

en: Your Google Ad slot
rom: Slotul dvs. publicitar Google

en: Enable Cookie popup
rom: Activați popupul Cookie

en: Cookie Popup title
rom: Titlul pop-up al cookie-urilor

en: Your Cookie popup title
rom: Titlul pop-up pentru cookie-uri

en: Cookie Popup text
rom: Textul cookie popup

en: Your Cookie popup text
rom: Textul pop-up al Cookie-ului

en: Blacklisted countries
rom: Țările aflate în lista neagră

en: Save
rom: Salvați

en: Allow user to switch chart type
rom: Permiteți utilizatorului să schimbe tipul de diagramă

en: Done !
rom: Terminat !

en: quantity
rom: cantitate

en: Enable native trading
rom: Activați tranzacțiile native

en: Balance configuration
rom: Balanța de configurare

en: Show balance estimation
rom: Afișați estimarea balanței

en: User user currency select
rom: Valoarea utilizatorului utilizator selectați

en: Show balance estimation in
rom: Afișați estimarea balanței în

en: Referal system configuration
rom: Configurația sistemului de trimitere

en: Enable referal (native trading need to be enabled)
rom: Activați referința (trebuie activată tranzacția nativă)

en: Referal comission (in $, fixed amount)
rom: Comision de trimitere (în $, suma fixă)

en: Referal comission (in $, fixed amount) ex : When a referal signup & deposit real cash, the refer win 5 $ (value = 5)
rom: Comision de comision (în $, suma fixă) ex: Atunci când o înregistrare de referință & depozit în numerar real, se referă câștiga 5 $ (valoare = 5)

en: Deposit configuration
rom: Configurarea depozitului

en: Deposit fees (in %)
rom: Taxe de depunere (în%)

en: Deposit minimum (in $)
rom: Depozit minim (în $)

en: Deposit maximum (in $)
rom: Depozit maxim (în $)

en: Deposit currencies allowed
rom: Valutele de depozit sunt permise

en: Deposit wallet receive (if wallet real currency not available)
rom: Depuneți portofelul de depunere (dacă portofelul valutar nu este disponibil)

en: Withdraw configuration
rom: Retrageți configurația

en: Withdraw minimum (in $)
rom: Retrageți minim (în $)

en: Withdraw processing time (in days)
rom: Retragerea timpului de procesare (în zile)

en: Withdraw processing time (in days) = ex : 3
rom: Retragerea timpului de procesare (în zile) = ex: 3

en: Trading configuration
rom: Configurația de tranzacționare

en: Trading fees (in %)
rom: Taxele de tranzacționare (în%)

en: Order reference pattern
rom: Ordinea de referință a ordinului

en: Real account configuration
rom: Configurarea contului real

en: Enable real account
rom: Activează contul real

en: Practice account configuration
rom: Exersați configurația contului

en: Maximum free deposit (in $)
rom: Depozit maxim gratuit (în $)

en: Maximum free deposit (in $) ex : 10000
rom: Depozit maxim gratuit (în $) ex: 10000

en: Free deposit wallet receive
rom: Portofelul de depozit gratuit primește

en: Submited date
rom: Data postată

en: Status
rom: stare

en: Document name
rom: Numele documentului

en: Documents
rom: Documente

en: Not processed
rom: Nu a fost procesată

en: Processed
rom: prelucrate

en: Payment success
rom: Succesul plății

en: Payment reference pattern
rom: Modul de referință de plată

en: Enable SMTP
rom: Activați SMTP

en: SMTP Server
rom: Server SMTP

en: Your SMTP host server
rom: Serverul gazdă SMTP

en: SMTP Port
rom: Portul SMTP

en: Your SMTP port
rom: Portul dvs. SMTP

en: SMTP Security
rom: Securitate SMTP

en: SMTP User
rom: Utilizator SMTP

en: Your SMTP user
rom: Utilizatorul dvs. SMTP

en: SMTP Password
rom: Parola SMTP

en: Your SMTP password
rom: Parola SMTP

en: Email sender name
rom: Numele expeditorului e-mailului

en: Support mail
rom: Sprijiniți corespondența

en: Support Phone
rom: Telefon suport

en: Support phone
rom: Telefon suport

en: Support Address
rom: Adresă de asistență

en: DPO mail
rom: Mailul DPO

en: DPO Phone
rom: DPO Telefon

en: DPO phone
rom: DPO telefon

en: Send welcome mail
rom: Trimiteți e-mail de bun venit

en: Welcome mail subject
rom: Bun venit subiectul mesajului

en: Calendar credentials
rom: Autentificările calendarului

en: Enable calendar
rom: Activați calendarul

en: Calendar Client ID
rom: ID client client

en: Your Calendar Client ID
rom: ID-ul clientului dvs. de agendă

en: Calendar Client Secret
rom: Calendar Client secret

en: Only show events in relation to enabled coins
rom: Afișați evenimente numai în legătură cu monedele activate

en: News feed
rom: Flux de știri

en: Add news feed
rom: Adăugați feeduri de știri

en: Your RSS Feed link
rom: Linkul RSS Feed

en: Add
rom: Adăuga

en: Name feed
rom: Flux de nume

en: Twitter accounts
rom: Conturi Twitter

en: Add twitter account
rom: Adăugați cont twitter

en: Twitter name
rom: Numele Twitter

en: without
rom: fără

en: Social name
rom: Nume social

en: Created date
rom: Data creata

en: Amount paid
rom: Suma plătită

en: Wallet received
rom: Portofelul primit

en: Amount received
rom: Sumă primită

en: Payment gateway
rom: Gateway de plată

en: Proof
rom: dovadă

en: Modify balance
rom: Modificați soldul

en: Select balance
rom: Selectați soldul

en: Modification type
rom: Tipul de modificare

en: Modification value
rom: Valoare de modificare

en: Add modification
rom: Adăugați modificări

en: Balances
rom: solduri

en: Remove
rom: Elimina

en: Last location
rom: Ultima locatie

en: Currency use
rom: Utilizarea monedei

en: Signup with
rom: Inscrie-te cu

en: Identity verification
rom: Verificarea identității

en: 2 Step Authentification
rom: 2 Authentication pas

en: User status
rom: Starea utilizatorului

en: Login history
rom: Istoricul istoricului

en: More details
rom: Mai multe detalii

en: Deposit history
rom: Istoricul depozitului

en: Value in BTC
rom: Valoare în BTC

en: Value in USD
rom: Valoare în USD

en: Withdraw method
rom: Retrageți metoda

en: Date
rom: Data

en: Ask a widthdraw
rom: Întrebați o lățime de undă

en: WITHDRAW
rom: RETRAGE

en: Choose receiver account
rom: Alegeți contul destinatarului

en: Cancel
rom: Anulare

en: Next
rom: Următor →

en: Notification's configuration complete.
rom: Configurația notificării a fost finalizată.

en: Your PushBullet Access Token
rom: Tokenul dvs. de acces PushBullet

en: Remove token
rom: Scoateți tokenul

en: You are premium !
rom: Sunteți primești!

en: left
rom: stânga

en: Main settings
rom: Setări principale

en: Period
rom: Perioadă

en: Colour
rom: Culoare

en: Thickness
rom: Grosime

en: Reset
rom: restabili

en: Apply
rom: aplica

en: Entrer your Google Authenticator Code
rom: Introduceți codul dvs. Google Authenticator

en: Enter your Google Authenticator Code
rom: Introduceți codul dvs. Google Authenticator

en: Balances valued less than 0.001 BTC
rom: Solduri evaluate mai puțin de 0,001 BTC

en: Hide small balance
rom: Ascundeți echilibrul mic

en: Estimate value
rom: Estimați valoarea

en: Value in
rom: Valoare în

en: Deposit
rom: Depozit

en: Google Authentification is enable !
rom: Autentificarea Google este activată!

en: Set as done
rom: Setați ca terminat

en: Close
rom: Închide

en: Google Authenticator code is invalid
rom: Codul Google Authenticator este nevalid

en: You will receive a widthdraw confirmation by email
rom: Veți primi o confirmare pe lățime prin e-mail

en: Ref, User ID, Type, Currency
rom: Ref, ID utilizator, Tip, Valută

en: Default
rom: Mod implicit

en: Not confirmed
rom: Neconfirmat

en: Done
rom: Terminat

en: Payment filter
rom: Filtru de plată

en: Need to be approved
rom: Necesitatea de a fi aprobat

en: Paid
rom: Plătit

en: Not paid
rom: Neplatit

en: All payments
rom: Toate plățile

en: Ask a proof
rom: Cereți o dovadă

en: Bank ref.
rom: Ref.

en: Proof received
rom: Dovada primită

en: In pending
rom: În așteptare

en: All widthdraw
rom: Toată lățimea

en: Withdraw reference pattern
rom: Retrageți modelul de referință

en: Withdraw filter
rom: Retrageți filtrul

en: Withdraw infos
rom: Retrageți informațiile

en: year
rom: an

en: month
rom: lună

en: week
rom: săptămână

en: hour
rom: ora

en: minute
rom: minut

en: second
rom: al doilea

en: ago
rom: în urmă

en: Bank transfert
rom: Transfer bancar

en: Deposit amount
rom: Suma depusa

en: Fill up
rom: A completa

en: It's free
rom: Este gratis

en: You will receive
rom: Vei primi

en: Add real funds
rom: Adăugați fonduri reale

en: Minimal deposit
rom: Depozit minim

en: Enable credit card
rom: Activați cardul de credit

en: Stipe private key
rom: Stipe cheie privată

en: Your Stripe API Key
rom: Cheia dvs. API Stripe

en: Enable Paypal
rom: Activați Paypal

en: Enable Paypal Live mode
rom: Activați modul Paypal Live

en: Paypal client ID
rom: ID-ul client Paypal

en: Your paypal client ID
rom: ID-ul clientului PayPal

en: Your paypal client Secret
rom: Clientul Paypal Secret

en: Enable Blockonomics
rom: Activați bloconomia

en: Blockonomics Secret key
rom: Blocul cheie secret

en: Your blockonomics secret key
rom: Cheia ta secretă de bloconomie

en: Enable Fortumo
rom: Activează Fortumo

en: Fortumo Secret key
rom: Cheia Secret Fortumo

en: Your fortumo secret key
rom: Cheia ta secretă fortumo

en: Fortumo Service key
rom: Cheia de service Fortumo

en: Your fortumo service key
rom: Cheia dvs. de service fortumo

en: Enable Coingate
rom: Activați conexiunea

en: Enable CoinGate live mode
rom: Activați modul Live în CoinGate

en: Your CoinGate Auth Token
rom: CoinGate Auth Token

en: CoinGate Receive Currency
rom: CoinGate primește moneda

en: Enable Coinpayments
rom: Activați coin-plățile

en: Coinpayments Public Key
rom: Cheia publică de cheltuire

en: Your Coinpayments Public Key
rom: Cheia publică de coinpayments

en: Coinpayments Private Key
rom: Cheie privată de coinpayments

en: Your Coinpayments Private Key
rom: Cheia privată de coinpayments

en: Coinpayments Marchand ID
rom: Plățile de corespondență Marchand ID

en: Your Coinpayments Marchand ID
rom: ID-ul tău de corespondență Marchand

en: Coinpayments IPN Secret
rom: Plățile corecte IPN Secret

en: Your Coinpayments IPN Secret
rom: Plățile dvs. coinpayments IPN Secret

en: Enable Rave Flutterwave payment
rom: Activați plata Rave Flutterwave

en: Sandbox mode Rave Flutterwave
rom: Modul Sandbox Rave Flutterwave

en: Rave Flutterwave Public Key
rom: Rave Flutterwave Cheia publică

en: Your Rave Flutterwave Public Key
rom: Cheia publică Rave Flutterwave

en: Rave Flutterwave Secret Key
rom: Rave Key Flutterwave Secret

en: Your Rave Flutterwave Secret Key
rom: Cheia secretă a Flutterwave Rave

en: Rave Flutterwave Payment Title
rom: Rave Title Flutterwave Payment

en: Your Rave Flutterwave Payment title
rom: Titlul dvs. de plată pentru Rave Flutterwave

en: Rave Flutterwave Payment Prefix
rom: Rave Flutterwave Prefix de plată

en: Your Rave Flutterwave Payment prefix (ex : KRYP)
rom: Prefixul de plată al Rave Flutterwave (ex: KRYP)

en: Enable Coinbase Commerce payment
rom: Activați plata Coinbase Commerce

en: Coinbase commerce API Key
rom: Coinbase commerce API Cheie

en: Your Coinbase commerce API Key
rom: Cheia dvs. de API pentru comerț Coinbase

en: Coinbase commerce Payment Title
rom: Coinbase commerce Titlu de plată

en: Your Coinbase commerce Payment title
rom: Titlul de plată al Comerțului dvs. Coinbase

en: Enable Mollie
rom: Activează-l pe Mollie

en: Your Mollie Key
rom: Cheia ta Mollie

en: Enable Payeer
rom: Activați plătitorul

en: Payeer Shop ID
rom: ID-ul Payeer Shop

en: Your Payeer Shop ID
rom: ID-ul dvs. Payeer Shop

en: Payeer API Key
rom: Payeer API Cheie

en: Your Payeer API Key
rom: Cheia API Payeer

en: Enable Bank transfert
rom: Activați transferul bancar

en: Bank transfert maximum at the same time
rom: Transferul bancar este maxim în același timp

en: Bank transfert proof enabled
rom: Anularea transferului bancar a fost activată

en: Bank transfert maximum proof
rom: Transferul bancar dovada maximă

en: Your Gemini Key
rom: Cheia Gemeni

en: Your Gemini Secret
rom: Secretul Gemeni

en: Select your platform
rom: Selectați platforma

en: Live
rom: Trăi

en: Cron time
rom: Timpul Cron

en: Last update
rom: Ultima actualizare

en: Sync delay
rom: Sincronizare întârziere

en: Add additional page
rom: Adăugați o pagină suplimentară

en: Page name
rom: Numele paginii

en: Page URL
rom: Adresa URL a paginii

en: Page icon (ex : lnr-home)
rom: Pagina pictogramă (ex: lnr-home)

en: Or page icon svg
rom: Sau pictograma paginii svg

en: Icon
rom: icoană

en: SVG Picture
rom: Imagine SVG

en: Enable
rom: Permite

en: Disable
rom: Dezactivați

en: Create new bank transfert
rom: Creați un transfer bancar nou

en: Pending
rom: In asteptarea

en: Details
rom: Detalii

en: Verified
rom: Verificat

en: Canceled
rom: Anulat

en: Declined
rom: Refuzat

en: Your Hitbtc Key
rom: Cheia dvs. Hitbtc

en: Your Hitbtc Secret
rom: Secretul tău Hitbtc

en: Your Bitbank Key
rom: Bitbank Key

en: Your Bitbank Secret
rom: Bitbank Secret

en: User level
rom: Nivel utilizator

en: Expire in
rom: Expirați în

en: Back to login
rom: Înapoi la autentificare

en: Let's go !
rom: Sa mergem !

en: Welcome
rom: Bine ati venit

en: Let's configure together your Dashboard.
rom: Să configurați împreună Tabloul de bord.

en: Select your language
rom: Selectați limba dvs.

en: Select your currency
rom: Selectați moneda dvs.

en: Select your favorites crypto
rom: Selectați-vă cripta preferată

en: left need to be selected
rom: stânga trebuie selectată

en: Configuration complete !
rom: Configurația este completă!

en: will now refresh
rom: va reîmprospăta acum

en: Enable Perfect Money payment
rom: Activați plata Perfect Money

en: Perfect Money Payee Account
rom: Contul beneficiarului de bani perfect

en: Your Perfect Money Payee Account
rom: Contul tău de plată perfectă pentru bani

en: Mobile, browser, windows notifications
rom: Notificări mobile, browser, ferestre

en: Create price alert
rom: Creați o alertă de preț

en: I need help !
rom: Am nevoie de ajutor !

en: Download PushBullet app on your phone (available for Android & iOS)
rom: Descărcați aplicația PushBullet pe telefonul dvs. (disponibilă pentru Android & iOS)

en: Create an account on it
rom: Creați un cont pe acesta

en: Connect with your new account here
rom: Conectează-te cu noul tău cont aici

en: Go on <b>Settings</b> > <b>Account</b> and create an <b>Access token</b>
rom: Mergeți la <b> Setări </ b>> <b> Cont </ b> și creați un <b> token de acces </ b>

en: Copy the key and paste it on the fill and click on save.
rom: Copiați cheia și inserați-o pe umplutură și faceți clic pe Salvați.

en: An notification will be sent to check if connexion is successful.
rom: Va fi trimisă o notificare pentru a verifica dacă conexiunea are succes.

en: Premium wait you !
rom: Premium vă așteaptă!

en: More than 2000 crypto currencies
rom: Mai mult de 2000 de monede crypto

en: Be alerted when an indicator grows or falls
rom: Fiți alertat când un indicator crește sau cade

en: Responsive on mobile and tablet
rom: Responsabil cu privire la dispozitive mobile și tablete

en: News and social posts at the same place
rom: Știri și posturi sociale în același loc

en: Support
rom: A sustine

en: Phone
rom: Telefon

en: Address
rom: Adresa

en: Contact DPO
rom: Contactați DPO

en: Your Binance Key
rom: Cheia dvs. de Binance

en: Your Binance Secret
rom: Secretul tău Binance

en: Cardholder name
rom: Nume Deţinător Card

en: Card number
rom: Număr de card

en: Expiration
rom: Expirare

en: No order to show
rom: Nici o comandă de afișat

en: Premium
rom: premiu

en: Verify your identiy
rom: Verificați-vă identitatea

en: Estimate balance
rom: Estimarea soldului

en: 2w
rom: 2W

en: 30min
rom: 30 minute

en: Candlestick
rom: Sfeşnic

en: Line
rom: Linia

en: Indicators
rom: Indicatori

en: Alert
rom: Alerta

en: Drawing
rom: Desen

en: Trend Line
rom: Linia de trend

en: Create a new alert
rom: Creați o alertă nouă

en: % Fees
rom: % Taxe

en: Cryptocurrency withdraw agreement
rom: Contractul de retragere a contravalorii Cryptocurrency

en: Decline
rom: Declin

en: Agree
rom: De acord

en: Cryptocurrency deposit agreement
rom: Contract de depozit în contul Cryptocurrency

en: Enable news popup
rom: Activați pop-up-ul de știri

en: News popup title
rom: Știri pop-up de știri

en: Your news popup title
rom: Titlul pop-ului de știri

en: News popup video (put blank for not show video)
rom: Știri pop-up pentru știri (puneți-ne pentru a nu afișa videoclipul)

en: News popup description
rom: Știri pop-up pentru știri

en: Advert users
rom: Utilizatorii de anunțuri

en: Enable intro
rom: Activați intro

en: Withdraw fees (in %)
rom: Retragerea taxelor (în%)

en: Bank transfert alert when withdraw currency is not crypto-currency
rom: Anularea valutei de transfer bancar atunci când retrageți moneda nu este cripto-valută

en: Cryptocurrencies allowed for bank transfert withdraw
rom: Criptocuritățile au permis retragerea transferului bancar

en: Estimate balance in
rom: Estimarea soldului în

en: Edit profile
rom: Editează profilul

en: Bank transfert deposit agreement
rom: Contract de depozit bancar transferat

en: Blockonomics payment Fees (in %)
rom: Plata prin bloconomie Taxe (în%)

en: Your blockonomics payment fees (in %)
rom: Taxele dvs. de plată în bloconomică (în%)

en: Fortumo payment Fees (in %)
rom: Plata Fortumo Taxe (în%)

en: Your fortumo payment fees (in %)
rom: Comisioanele dvs. de plată Fortumo (în%)

en: CoinGate payment Fees (in %)
rom: Plata CoinGate Taxe (în%)

en: Your coingate payment fees (in %)
rom: Comisioanele dvs. de plată (în%)

en: Coinpayments payment Fees (in %)
rom: Plata coin-plătilor Taxe (în%)

en: Your coinpayment payment fees (in %)
rom: Plata dvs. de cofinanțare (în%)

en: Rave Flutterwave payment Fees (in %)
rom: Rave Flutterwave payment Taxe (în%)

en: Your rave flutterwave payment fees (in %)
rom: Plata taxelor de plată a flutterwave (în%)

en: Coinbase commerce payment Fees (in %)
rom: Plata prin coinbase Comision (în%)

en: Your coinbase commerce payment fees (in %)
rom: Cotizațiile dvs. de plată pentru coinbase (în%)

en: Mollie payment Fees (in %)
rom: Plata Mollie Taxe (în%)

en: Your mollie payment fees (in %)
rom: Taxele dvs. de plată mollie (în%)

en: Payeer payment Fees (in %)
rom: Plata plătitorului Taxe (în%)

en: Your payeer payment fees (in %)
rom: Plata plătitorului dvs. (în%)

en: Bank transfert payment Fees (in %)
rom: Plata prin transfer bancar Taxe (în%)

en: Your bank transfert payment fees (in %)
rom: Plata dvs. de transfer bancar (în%)

en: Add new
rom: Adăuga nou

en: Bank accounts
rom: conturi bancare

en: Add new bank account
rom: Adăugați un cont bancar nou

en: Bank account name
rom: numele contului bancar

en: Your bank account name
rom: Numele contului dvs. bancar

en: Bank account currency
rom: Valuta contului bancar

en: Bank account IBAN
rom: Cont bancar IBAN

en: Bank account BIC
rom: Contul BIC BIC

en: Your bank account BIC
rom: Contul dvs. bancar BIC

en: Bank account address
rom: Adresa contului bancar

en: Your bank account address
rom: Adresa dvs. de cont bancar

en: Bank account owner name
rom: Numele proprietarului contului bancar

en: Your bank account owner name
rom: Numele proprietarului contului dvs. bancar

en: * This is optional
rom: * Acest lucru este opțional

en: Your bank account currency
rom: Moneda contului dvs. bancar

en: Your bank account IBAN
rom: Contul dvs. bancar IBAN

en: Delete
rom: Șterge

en: You can choose beetween 'Page icon' and 'Page icon svg' (Page icon is priority) - List icons available here
rom: Puteți alege între "pictograma Pagină" și "pictograma Pagina svg" (pictograma Pagină este prioritară) - Pictogramele de listă sunt disponibile aici

en: You will receive a email confirmation
rom: Veți primi o confirmare prin e-mail

en: Please follow this step for complete your withdrawal request.
rom: Urmați acest pas pentru a completa solicitarea de retragere.

en: You need to have at least
rom: Trebuie să aveți cel puțin

en: You don't have any filled balance available
rom: Nu aveți niciun sold complet disponibil

en: You need to setup a widthdraw method
rom: Trebuie să configurați o metodă cu lățimea de undă

en: Bank account BIC/SWIFT
rom: Contul bancar BIC / SWIFT

en: Your bank account BIC/SWIFT
rom: Contul dvs. bancar BIC / SWIFT

en: Day range
rom: Zona de zi

en: Open day
rom: Zi deschisa

en: Volume 24H
rom: Volum direct

en: Direct Volume
rom: Volum direct

en: Load more data
rom: Încărcați mai multe date

en: Qty
rom: Cantitate

en: Gain
rom: Câştig

en: Price buy
rom: Pretul cumparaturilor

en: Disable chat
rom: Dezactivați chatul

en: Total gain
rom: Câștig total

en: Confirmation
rom: Confirmare

en: Unit price
rom: Preț unitar

en: Investment
rom: investiție

en: Quantity
rom: Cantitate

en: Commission
rom: Comision

en: Confirm buying
rom: Confirmați cumpărarea

en: New user
rom: Utilizator nou

en: Order passed
rom: Ordinul a trecut

en: New subscription
rom: Abonament nou

en: Show withdraw receiver infos.
rom: Afișați informații despre retragerea receptorului.

en: Process
rom: Proces

en: Hide details
rom: Ascunde detaliile

en: Enable subscriptions
rom: Activați abonamentele

en: Enable free trial
rom: Activați încercarea gratuită

en: Free trial duration (in day)
rom: Durata de încercare gratuită (în zi)

en: Free trial duration
rom: Durata încercării gratuite

en: Premium features
rom: Caracteristici premium

en: Free users features
rom: Funcții gratuite ale utilizatorilor

en: Add a new plan
rom: Adăugați un nou plan

en: Name plan
rom: Planul de nume

en: Price total
rom: Prețul total

en: Duration in days
rom: Durata în zile

en: Duration
rom: Durată

en: Add this plan
rom: Adăugați acest plan

en: Plans available
rom: Planuri disponibile

en: Price plan
rom: Planul de prețuri

en: Duration in month
rom: Durata în lună

en: Price per month
rom: Prețul pe lună

en: Account
rom: Cont

en: Exchanges
rom: Schimburi

en: Total Free
rom: Total gratuit

en: Total Used
rom: Total Utilizat

en: Order Ref.
rom: Ord. Ref.

en: Ordered price
rom: Preț comandat

en: Current price
rom: Pretul curent

en: Evolution
rom: Evoluţie

en: Enable identity system
rom: Activați sistemul de identitate

en: Block trading without identity verification
rom: Blochează tranzacția fără verificarea identității

en: Block deposit without identity verification
rom: Depuneți blocul fără verificarea identității

en: Block withdraw without identity verification
rom: Blocarea se retrage fără verificarea identității

en: Approve
rom: Aproba

en: Identity ID
rom: Identitate ID

en: Identity step name
rom: Numele pasului de identitate

en: Identity step description
rom: Descrierea etapei de identitate

en: Identity order
rom: Ordinea de identitate

en: Down order
rom: Ordine în jos

en: Up order
rom: Ordine în ordine

en: Add new identity step
rom: Adăugați un nou pas identitar

en: Your step name
rom: Numele pasului tău

en: Your step description
rom: Descrierea pasului

en: Identity step type
rom: Tipul pasului de identitate

en: Upload new document
rom: Încărcați un document nou

en: Choose in document type list
rom: Alegeți lista de tipuri de documente

en: Enable identity upload with webcam
rom: Activați încărcarea identității cu ajutorul camerei web

en: Webcam document ratio
rom: Raportul documentului webcam

en: Ration (Width / Height)
rom: Ratiune (lățime / înălțime)

en: Ratio (Width / Height)
rom: Raport (lățime / înălțime)

en: Document identity list
rom: Lista de identitate a documentelor

en: Add new identity document
rom: Adăugați un document de identitate nou

en: Your document name
rom: Numele dvs. de document

en: My Holding
rom: Holdingul meu

en: Holding
rom: Deținere

en: Market Value
rom: Valoare de piață

en: Profit / Loss
rom: Pierderea profitului

en: Wallet
rom: Portofel

en: Validate bank transfert
rom: Validați transferul bancar

en: Transfert received date
rom: Transferat data primită

en: Bank account received
rom: Contul bancar primit

en: Bank transfert reference
rom: Referință transfer bancar

en: Amount received in bank account
rom: Suma primită în contul bancar

en: Amount transfered to the user account
rom: Suma transferată în contul de utilizator

en: User will receive
rom: Utilizatorul va primi

en: Dark
rom: Întuneric

en: White
rom: alb

en: Enable Donation
rom: Activați donarea

en: Donation text
rom: Text de donare

en: Your donation text
rom: Textul dvs. de donație

en: Donation address list
rom: Lista de adrese pentru donații

en: Put 1 address per line
rom: Puneți o adresă pe linie

en: Line format : BTC:ADDRESS
rom: Formatul liniei: BTC: ADDRESS

en: PUT A SMILE ON OUR FACES AND SUPPORT US BY DONATING :)
rom: PUTEȚI O SMILARE PE FĂRILE NOASTRE ȘI SUPORTUL NOSTRU DONATING :)

en: Transactions history
rom: Istoria tranzacțiilor

en: Description
rom: Descriere

en: Reference ...
rom: Referință ...

en: Reference
rom: Referinţă

en: deposit
rom: depozit

en: Dépot
rom: Depozit

en: Unknown
rom: Necunoscut

en: BUY order done
rom: Cumpărați comanda

en: SELL order done
rom: Vânzarea comenzii SELL

en: SELL ORDER DONE
rom: VÂNZAREA COMANDĂRILOR

en: BUY ORDER DONE
rom: CUMPARA COMANDA

en: Add a new item
rom: Adăugați un element nou

en: Your GDAX Key
rom: Cheia dvs. GDAX

en: Your GDAX Pass
rom: Pass-ul dvs. GDAX

en: Your GDAX Secret
rom: Secretul dvs. GDAX

en: Your Bitmex ID
rom: ID-ul Bitmex

en: Your Bitmex Secret
rom: Secretul dvs. Bitmex

en: Your OKCoin Key
rom: Cheia dvs. OKCoin

en: Your OKCoin Secret
rom: OKCoin Secretul tău

en: Your Luno Key ID
rom: ID-ul cheie Luno

en: Your Luno Secret
rom: Luno Secretul tău

en: Your Coinex Key
rom: Cheia Coinex

en: Your Coinex Secret
rom: Secretul tău Coinex

en: Your Btcmarket Key
rom: Cheia dvs. Btcmarket

en: Your Btcmarket Secret
rom: Secretul dvs. Btcmarket

en: Your Livecoin Key
rom: Cheia Livecoin

en: Your Livecoin Secret
rom: Secretul tău Livecoin

en: Your Quoinex Token ID
rom: ID-ul dvs. de identificare Quoinex

en: Your Quoinex Secret
rom: Secretul tău Quoinex

en: Your Exmo Key
rom: Cheia dvs. Exmo

en: Your Exmo Secret
rom: Exmo Secretul tău

en: Your YoBit Key
rom: Cheia YoBit

en: Your YoBit Secret
rom: Secretul YoBit

en: Your Kucoin Key
rom: Cheia ta Kucoin

en: Your Kucoin Private
rom: Kucoinul tău privat

en: Your CEX Key
rom: Cheia dvs. CEX

en: Your CEX Secret
rom: Secretul CEX

en: Your CEX UID
rom: ID-ul dvs. CEX

en: My orders
rom: Comenzile mele

en: Size
rom: mărimea

en: Limit price
rom: Preț limită

en: Place buy order
rom: Plasați comanda de cumpărare

en: Place sell order
rom: Plasați comanda de vânzare

en: Method
rom: Metodă

en: You need to be logged at Coinex
rom: Trebuie să fii înregistrat la Coinex

en: Enable live trading
rom: Activează tranzacționarea live

en: Login with Coinex
rom: Conectați-vă cu Coinex

en: Week profit
rom: Profit săptămânal

en: Enable leaderboard (native trading need to be enabled)
rom: Activați tabloul de bord (trebuie activat tranzacționarea nativă)

en: Active
rom: Activ

en: Every
rom: Fiecare

en: Starting pair when new user signup
rom: Pornirea unei perechi la înregistrarea unui nou utilizator

en: Only 1 pair is allowed
rom: Numai 1 pereche este permisă

en: Starting watching list pair when new user signup
rom: Pornirea unei perechi de liste de vizionări la înregistrarea unui nou utilizator

en: 1 pair each for each line
rom: 1 pereche pentru fiecare linie

en: Format : MARKET:SYMBOL/CURRENCY
rom: Format: PIAȚĂ: SIMBOL / CURRENȚĂ

en: You need to be logged at Livecoin
rom: Trebuie să fii înregistrat la Livecoin

en: Login with Livecoin
rom: Conectați-vă cu Livecoin

en: Email not valid
rom: E-mailul nu este valid

en: You need to be logged at Yobit
rom: Trebuie să fii logat la Yobit

en: Login with Yobit
rom: Conectați-vă cu Yobit

en: Based on all wallet
rom: Bazat pe tot portofelul

en: Your Poloniex Key
rom: Cheia dvs. Poloniex

en: Your Poloniex Secret
rom: Secretul dvs. Poloniex

en: Your trial version have expired !
rom: Versiunea de încercare a expirat!

en: Become
rom: Deveni

en: You will be charged
rom: vei fi acuzat

en: for
rom: pentru

en: months
rom: luni

en: Your Kraken Key
rom: Cheia ta Kraken

en: Your Kraken Private
rom: Kraken privat

en: will be ready for you !
rom: va fi gata pentru tine!

en: You need to be logged at Binance
rom: Trebuie să fii înregistrat la Binance

en: Login with Binance
rom: Conectați-vă cu Binance

en: You need to be logged at Poloniex
rom: Trebuie să fii înregistrat la Poloniex

en: Login with Poloniex
rom: Conectați-vă cu Poloniex

en: You need to be logged at Exmo
rom: Trebuie să fii logat la Exmo

en: Login with Exmo
rom: Conectați-vă cu Exmo

en: View the article
rom: Vizualizați articolul

en: Your Bittrex Key
rom: Cheia dvs. BitTrex

en: Your Bittrex Secret
rom: Secretul dvs. Bittrex

en: You need to be logged at Kraken
rom: Trebuie să fii logat la Kraken

en: Login with Kraken
rom: Conectați-vă cu Kraken

en: Markets
rom: Piețele

en: Hide market (native trading need to be enabled)
rom: Ascundeți piața (tranzacția nativă trebuie activată)

en: Hide orders book
rom: Ascundeți cartea de ordine

en: Load orders book
rom: Încărcați comenzile

en: Create an alert when ...
rom: Creați o alertă atunci când ...

en: Price is above
rom: Pretul este mai sus

en: Price is bellow
rom: Prețul este mai jos

en: Password not match
rom: Parola nu se potrivește
